Gmina Złotoryja

Finał etapu regionalnego XVII edycji Ogólnokrajowego Konkursu BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE

 
24 maja 2019r., w Placówce Terenowej KRUS w Legnicy, odbyło się podsumowanie etapu regionalnego XVII edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
Głównymi organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Partnerem Strategicznym konkursu zostało Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych. Konkurs przebiega pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Jest on jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. W konkursie poddaje się gospodarstwo profesjonalnej ocenie pod kątem bezpieczeństwa pracy, co w efekcie powinno przekładać się na ergonomiczną i bezpieczną pracę w gospodarstwach rolnych.
Do etapu regionalnego, przystąpiły gospodarstwa z powiatów: jaworskiego, legnickiego, złotoryjskiego, bolesławieckiego, lubińskiego, polkowickiego i górowskiego. Uroczystość poprowadził Pan Artur Szponarski – Kierownik PT KRUS w Legnicy, podczas której Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu.
Zwycięzcami etapu regionalnego konkursu zostali:
I miejsce
Zdzisław Dąbrowski, Przybyłowice, gmina Męcinka
II miejsce
Aleksander Osiatycki, Piotrowice, gmina Męcinka
III miejsce
Mateusz Gaweł, Witoszyce, gmina Góra

i tym samym, w/w Laureaci, wezmą udział w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w czerwcu 2019r.

Ponadto informujemy, że Pan Zbigniew Szwed z Lasowic oraz Marianna Gwóźdź z Grębocic otrzymali wyróżnienia, a wśród pozostałych nagrodzonych znaleźli się:
Tadeusz i Antonina Chamski, Pyskowice, gmina Złotoryja
Sylwia i Krzysztof Kozdra, Osła, gmina Gromadka
Monika i Zenon Kinaj, Różyniec, gmina Gromadka
Lesław Taraciński, Obora, gmina Lubin
Stefan Barylik, Łagoszów Wielki, gmina Radwanice
Józef Sowiecki, Wielowieś, gmina Ścinawa
Sponsorami konkursu byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Wójt Gminy Męcinka, Wójt Gminy Ruja, Wójt Gminy Grębocice i TOPtrakor.pl-ogłoszenia rolnicze.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za współpracę rolnikom oraz fundatorom nagród.
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 62

Wczoraj 72

W tym tygodniu 907

W tym miesiącu 2002

Od początku 3547987