Fundusze Zewnętrzne

ZPORR

Drukuj
 

alt

alt

Listopad 2006

W ostatnich dniach listopada zakończono budowę drogi Prusice - Wilków. Kolejna droga będąca wcześniej jedynie drogą utwardzoną zyskała nową nawierzchnię asfaltową, stając się jednocześnie znacznie krótszą drogą dla podróżujących z Wilkowa do Prusic i dalej Łaźnik, Sichowa i Jawora.
Odebrano także drogę Wilków - Rokitnica, która ma wspólny początek z drogą Wilków - Prusice. Będzie na pewno bardzo przydatną drogą dla mieszkańców Wilkowa podróżujących w kierunku Legnicy, a chcących ominąć Złotoryję.

Na pewno obie te drogi znajdą sporą liczbę osób na co dzień korzystających z nich. Już nie musimy
się martwić o to, ze ugrzęźniemy gdzieś w błocie przy pokonywaniu tych odcinków.


Październik 2006

Dobiegły końca prace przy inwestycjach pn:

alt

alt

alt

Obecnie prowadzone są prace przy budowie drogi Prusice - Wilków, które są prowadzone przez firmę Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane ze Złotoryi. Termin wykonania inwestycji przewidziano na połowę listopada bieżącego roku.


Sierpień 2006r.

Trwają prace przy budowie kanalizacji w miejscowości Wyskok. Prace nad tym odcinkiem realizuje konsorcjum firm w skład którego wchodzą firmy :
  1. INSTAL-METAL S.C. z Legnicy
  2. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Rolne "SADY DOLNE" z Sadów Dolnych.

Termin zakończenia prac - 14.września br.

Druga inwestycja jaką jest budowa drogi Rokitnica - Wilków jest także w fazie ukończenia. Termin wykonania przewidziany przez wykonawcę to: 29 września br. Wykonawca tej inwestycji to firma : Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego ABM Sp. z o.o. z Legnicy.Obecnie na terenie gminy zrealizowano dwie nowe inwestycje z udziałem funduszy pochodzących z ZPORR. Są to:

Pozostała jeszcze jedna nowo realizowana inwestycja: 

ROK 2005

INFORMACJA

Gmina Złotoryja informuje, że w miesiącu listopadzie br. na terenie gminy zostały zakończone inwestycje polegające na budowie kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Podolany obręb Podolany, Gierałtowiec, Lubiatów, oraz budowie drogi gminnej Brennik - Podolany.
Inwestycje te współfinansowane są przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach ZPORR - działanie 3.1.
Wykonawcą budowy kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Podolany, obręb Podolany, Gierałtowiec, Lubiatów jest Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "MONTIBUD" S.J. Czesław Wójciak, Henryk Olszowy, Sylwester Łazarz, 59-220 Legnica, ul. Wrocławska 213a. Całkowity koszt inwestycji: 1 283 328,15 zł.

Finansowanie inwestycji:
  1. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego: 746 291,81 zł
  2. Budżet państwa: 117 563,30 zł
  3. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu: 156 000,00 zł
  4. Budżet gminy: 263 473,04 zł

Wykonawcą budowy drogi gminnej Brennik - Podolany jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego "ABM" Sp. z o.o., 59-220 Legnica, ul. Słubicka 4. Całkowity koszt inwestycji: 666 647,54 zł.

Finansowanie inwestycji:
  1. Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego: 485 503,49 zł
  2. Budżet państwa: 46 908,01 zł
  3. Terenowy Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych: 118 200,00 zł
  4. Budżet gminy: 16 036,04 zł

Poniższe fotografie przedstawiają odbiór wykonanej drogi wraz z przekazaniem jej do użytkowania, oficjalne otwarcie.

alt

alt

alt

Na miejscu zostały także wbudowane specjalne tablice informacyjne.

  alt

Takie same tablice usytuowane są także w miejscowości Podolany, gdzie wykonana została kanalizacja sanitarna.

  alt

alt
 

Gmina Złotoryja informuje, że w miesiącu maju br. rozpoczęły się roboty budowlane przy budowie drogi gminnej Rokitnica - Wilków. Inwestycja ta jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżet państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, oraz z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.
Ponadto w miesiącu lipcu br. rozpoczęły się prace przy budowie kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Wyskok. Inwestycja jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżet państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

wróć na początek strony