Gmina Złotoryja

Golden Life muzyczną gwiazdą Dymarek Kaczawskich w Leszczynie

 
Plakat Dymarki Kaczawskie 2019 malyOdliczanie do Dymarek Kaczawskich czas zacząć. Już 20 lipca 2019 roku w Skansenie Górniczo-Hutniczym w Leszczynie koło Złotoryi odbędą się jubileuszowe XX Dymarki Kaczawskie.
Muzyczną gwiazdą tegorocznych dymarek będzie zespół Golden Life, który wykona swoje największe przeboje. Będzie to wyjątkowy koncert z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia zespołu.
Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla gości odwiedzających Skansen Górniczo-Hutniczy w Leszczynie. Nie będzie czasu na nudę. Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą coś dla siebie. Przygotowano m.in. inspirujące warsztaty tematyczne, prezentacje dawnego rzemiosła, ciekawe pokazy i koncerty. Czas spędzony w skansenie umili biesiada folklorystyczna oraz Miasteczko Cyrkowe. Jedną z atrakcji dymarek będzie występ grupy „Globe of Speed”, w trakcie którego trójka śmiałków zamknięta w metalowej kuli stworzy motocyklowe SHOW i pokona siłę grawitacji.
Dymarki Kaczawskie w Leszczynie to wydarzenie, które przypomina o historii tego miejsca oraz o bogatych tradycjach górniczo-hutniczych regionu. Jak co roku, nie zabraknie tradycyjnego skoku z beczki przez skórę i pasowania na gwarka, występu orkiestry górniczej oraz pokazu wytopu miedzi i innych metali. Dymiące i rozgrzane do czerwoności piece hutnicze można będzie podziwiać przez cały czas trwania imprezy. Dymarki to świetna okazja do wyjścia z domu, spotkania ze znajomymi i dobrej zabawy.
Wszystko to od godziny 13.00 w sobotę 20 lipca w Skansenie Górniczo-Hutniczym w Leszczynie! Więcej o programie imprezy na plakacie.
 
Patronat honorowy nad XX Dymarkami Kaczawskimi objęła Pani Elżbieta Witek – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Serdecznie zapraszamy!

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 61

Wczoraj 72

W tym tygodniu 906

W tym miesiącu 2001

Od początku 3547986