Gmina Złotoryja

Konkurs grantowy - "Działaj Lokalnie"

Drukuj
 
plakat maly dzialaj lokalnieKonkurs grantowy 2018 to już jedenasta odsłona programu „Działaj Lokalnie” na terenie powiatu jaworskiego, złotoryjskiego i legnickiego. Dzięki wsparciu fundatora (Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności), lokalnych gmin oraz sponsora – Banku Spółdzielczego w Jaworze, Stowarzyszenie Kaczawskie rozdysponuje środki na inicjatywy lokalne. Szansę na zdobycie dotacji do 6 tys. zł mają grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe.
Nabór wniosków rozpoczął się 15 kwietnia. Przez cały miesiąc, aż do 15 maja, grupy inicjatywne mogą składać wnioski za pomocą internetowego generatora:

Stowarzyszenie Kaczawskie, jako Ośrodek Działaj Lokalnie, zaplanował otwarte spotkania informacyjno-szkoleniowe:
• KROTOSZYCE – 23.04.2018 r. - Świetlica wiejska, ul. Piastowska 40a, Krotoszyce. Godz. 16:30
• MŚCIWOJÓW – 25.04.2018 r. - Urząd Gminy (sala narad), Mściwojów 43. Godz. 16:30.
Okres realizacji projektów to maksymalnie pół roku, przy czym za datę początkową można przyjąć najwcześniej 31 maja 2018!

Wśród pożądanych pomysłów są takie, które traktują o szeroko pojmowanym dobru wspólnym. Co kryje się pod tym hasłem? Istotne by z projektów płynęły korzyści dla lokalnej społeczności. Modelowe wnioski o dofinansowanie inicjatyw uwzględniają np. troskę o integrację międzypokoleniową, pracę wolontariuszy, pielęgnację tradycji, środowiska. Są przy tym innowacyjne i pozostawiają możliwość kontynuacji działań po ich zakończeniu. Ważne, żeby projekt był fundamentem dla lokalnego kapitału społecznego. Celem konkursu jest pobudzanie aktywności społecznej oraz dawanie szansy na rozwój, poprawa jakości życia w małych miastach i na teren wiejskich.
Pula środków na dotacje to aż 55.000 złotych!
W konkursie mogą wziąć udział te organizacje i instytucje oraz grupy, które spełniają łącznie poniższe warunki:
1) mają siedzibę w gminach: Bolków, Jawor, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wojcieszów, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja gmina wiejska oraz Złotoryja gmina miejska.
2) oraz planują prowadzić działania na terenie przynajmniej jednej z wymienionych gmin.
Przewidywany czas trwania spotkania to ok. 2h
REGULAMIN KONKURSU DL 2018 – pobierz
Wzór wniosku o dofinansowanie – pobierz (wypełniamy w www.system.dzialajlokalnie.pl)
KONTAKT: Punkt informacyjny prowadzony jest w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie Dobków 66, 59-540 Świerzawa (wymagany wcześniejszy kontakt telefoniczny z koordynatorem)
Koordynator programu Działaj Lokalnie
Krzysztof Kowalczyk, tel. 694-867-747
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,
realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce
we współpracy ze Stowarzyszeniem Kaczawskim

Program Działaj Lokalnie wspiera Bank Spółdzielczy w Jaworze
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 5

Wczoraj 87

W tym tygodniu 921

W tym miesiącu 3196

Od początku 3521956