Gmina Złotoryja

Marszałek E.Witek z wizytą w Złotoryi

W złotoryjskim Ratuszu Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek wręczyła symboliczne promesy z ostatniego rozstrzygnięcia rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Elżbieta Witek podkreśliła znaczenie zrównoważonego rozwoju oraz współpracy władzy rządowej i samorządowej. - Przez wiele lat duże miasta, takie jak Warszawa, Wrocław czy Katowice, rozwijały się, ponieważ do dla nich głównie szły duże pieniądze. Gorzej było z polską powiatową, a najgorzej z podziałem na Polskę A i B. Naszym celem stało się to, aby wszyscy Polacy mieli te same prawa i żyli w tych samych warunkach - zaznaczyła.
Więce przeczytasz na stronie e-legnickie.pl

Podziękowania dla Panów Piotra i Jacka Karwan

Podziękowania karwan 1

Podziękowanie dla Fundacji KGHM

Podziękowania kghm 1

Informacja - zmiana godzin pracy Urzędu

Informujemy, że począwszy od dnia 28 czerwca br do dnia 31 sierpnia br. Urząd Gminy Złotoryja będzie czynny w godzinach od 7.00 do 15.00.

Harmonogram odbioru odpadów

Jest już udostępniony nowy harmonogram odbioru odpadów komunalnych dla mieszkańców gminy, który będzie obowiązywał w II półroczu 2022 r. - Zobacz harmonogram

Sesja w czerwcu

 herb gmina zlotoryja pngZ A W I A D O M I E N I E

Zawiadamia się, że w dniu 28 czerwca 2022r. o godz. 10.00 w sali narad (poddasze) Urzędu Gminy Złotoryja odbędzie się XLVI Sesja Rady Gminy Złotoryja.
Porządek obrad sesji obejmuje:

Czytaj więcej: Sesja w czerwcu

Kozów - Utrudnienia w ruchu

W związku z rozpoczynającymi się 23 czerwca 2022 r. robotami budowlanymi związanymi z modernizacją drogi powiatowej nr 2618 w m. Kozów możliwe są utrudnienia w ruch.
Prosimy o stosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Złotoryja

 herb gmina zlotoryja pngWójt Gminy Złotoryja, działając na podstawie art. 6 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 485.) zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Gminy Złotoryja w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Złotoryja.
Konsultacje mają na celu zebranie od interesariuszy rewitalizacji uwag do wyżej wymienionego projektu uchwały.
Konsultacje przeprowadzone będą od 01.06.2022 do 01.07.2022r. w postaci:

Czytaj więcej: Konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru...

Oferta na realizację zadania publicznego

Oferta na realizację zadania publicznego - Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. Nazwa zadania: "Turniej o Mistrzostwo Polski w siatkówce na siedząco". Podmiot ubiegający się o sfinansowanie zadania: MUKS "Gwarek Wilków" . termin zgłaszania uwag - 17.06.2022r. - Zobacz ofertę

Wszystkie strony książki - konkurs

Konkurs ksiazkiLubicie komiksy? Znacie „Szkołę latania” z serii Kajko i Kokosz autorstwa Janusza Christy? Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Złotoryja zaprasza do udziału w konkursie literackim dotyczącym właśnie tego kultowego już dzieła (komiks dostępny jest w naszych bibliotekach – jego elektroniczną wersję można znaleźć również w intrenecie). Konkurs zostanie przeprowadzony w dniu 29 czerwca 2022 r. o godzinie 16.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Złotoryja w Rokitnicy.
Konkurs składa się z dwóch etapów:
- etap I – biorą w nim udział wszyscy Uczestnicy. Polega on na rozwiązaniu testu składającego się z pytań zamkniętych i otwartych, dotyczących komiksu „Szkoła latania”. Pytania będą punktowane.
- etap II – bierze w nim udział trójka osób, które w etapie I zdobyły njawiększą ilość punktów. Etap ten zostanie przeprowadzony 30 minut po zakończeniu etapu I.
O zwycięstwie zdecyduje ilość poprawnie udzielonych odpowiedzi na pytania konkursowe. Podczas pierwszego etapu w przypadku zdobycia przez dwóch lub kilku Uczestników identycznej ilości punktów o awansie do etapu II decyduje dogrywka. W dogrywce Uczestnicy odpowiadają na dodatkowe pytania.

Czytaj więcej: Wszystkie strony książki - konkurs

 
ceeb 768x1090