Aktualności
Stypendia dla uczniów naszej gminy
- Szczegóły
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Złotoryja.
Lista nagrodzonych uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce:
Szkoła Podstawowa w Rokitnicy:
Klasy IV-VI Cezary Dyk, Antoni Dajlidko, Milena Zagrobelny, Matej Huba, Milena Cich, Leo Rosendo Fijałkiewicz, Antoni Suchan, Marcel Szczerbicki
Klasy VII-VIII Nikola Gonczarko (najwyższa średnia w Gminie Złotoryja klas VII-VIII), Kornelia Zarazińska, Natalia Jackowska, Diana Gorzelana, Kalina Hipp, Jagoda Błaszczyk, Angelika Hawryszków, Matvii Shokurov
Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu:
Klasy IV-VI Maja Skrobuk, Karolina Attinger, Aniela Fajczyk, Dominik Zarzecki, Maria Hajdun, Antonina Karwan, Kacper Kochański, Natalia Łucka, Kinga Stęplowska, Marianna Pawlus, Julian Pawlus, Zofia Drzymała
Klasy VII-VIII Antoni Fajczyk, Antoni Jankowski, Amelia Tkaczyszyn, Amelia Kuriata, Dominik Kupiec
Szkoła Podstawowa w Wilkowie-Osiedlu:
Klasy IV-VI Karol Kościuk (najwyższa średnia w Gminie Złotoryja klas IV-VI), Olimpia Miksza, Pola Kozajda, Michalina Czech, Katarzyna Wrutniak, Amelia Kaczmarek,
Klasy VII-VII Pola Warzecha, Maciej Horbacz, Dominika Maciejewska, Milena Ciupa, Aleksandra Ejlak
Oto lista nagrodzonych uczniów za osiągnięcia sportowe:
Szkoła Podstawowa w Rokitnicy: Milena Zagrobelny, Matej Huba, Antoni Dajlidko, Cezary Dyk
Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu: Weronika Rudziak, Antoni Fajczyk, Wiktoria Urban, Lena Nuszkiewicz, Nikola Nowak, Kaja Rajczakowska, Adam Hul
Szkoła Podstawowa w Wilkowie-Osiedlu: Maciej Horbacz, Milena Ciupa, Katarzyna Wrutniak, Filip Ciupa, Wojciech Kozajda, Pola Kozajda, Martyna Borodacz, Aleksandra Wrutniak, Lena Pluta, Gabriela Dziwirek, Lena Brzyska, Agata Brzóska, Lena Licnerska, Martyna Kurowska, Dorota Dudzic, Aleksandra Ejlak, Zuzanna Pawluczuk, Kinga Pikul, Maja Harkot, Wiktoria Radzioch, Dawid Terlecki, Kacper Lenart, Jakub Waszak, Aleksander Tęcza, Igor Chudzik, Marcel Czyż, Marcel Mazu.
Pożegnanie wieloletniej Dyrektor SP w Gierałtowcu
- Szczegóły
Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Gierałtowcu odbyło się uroczyste zakończenie pełnienia funkcji dyrektora szkoły przez panią Dorotę Wilk. Wydarzenie to zamknęło wyjątkowy, dwudziestoletni etap w historii naszej placówki.
Podczas oficjalnego apelu cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi – złożyła pani dyrektor serdeczne podziękowania. Przez dwie dekady oddanej służby pani Dorota Wilk z zaangażowaniem dbała o rozwój szkoły, wspierała kadrę pedagogiczną i współtworzyła przyjazne środowisko edukacyjne dla wielu pokoleń lokalnej społeczności.
Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów. Nie zabrakło wzruszających słów, kwiatów oraz życzeń zdrowia i sukcesów w dalszym życiu osobistym oraz zawodowym.
Rekrutacja do Gminnego Żłobka „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu
- Szczegóły
Szanowni Państwo,
informujemy, że rozpoczął się nabór dzieci do Gminnego Żłobka „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu.
Zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych zainteresowanych zapisaniem dziecka do naszej placówki do składania dokumentów rekrutacyjnych do 8 lipca 2026 r..
Wypełnione karty zgłoszenia wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy Złotoryja, Al. Miła 4.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru, wymaganych dokumentów oraz kryteriów przyjęć dostępne są w Regulaminie Rekrutacji.
Serdecznie zapraszam do składania dokumentów.
Dyrektor Gminnego Żłobka „Wesoły Kącik”
Paulina Bielak
Karta zgłoszenia - Pobierz
Zarządzenia:
1. Zarządzenie nr 3/2026 w sprawie wprowadzenia Regulaminu organizacyjnego w Gminnym Żłobku „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu - Zobacz
2. Zarządzenie nr 5/2026 w sprawie wprowadzenia Standardów Ochrony Małoletnich w Gminnym Żłobku „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu - Zobacz
3. Zarządzenie nr 6/2026 w sprawie wprowadzenia Regulaminu rekrutacji dzieci w Gminnym Żłobku „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu - Zobacz
Wójt z absolutorium - Gratulujemy !!!
- Szczegóły
Podczas dzisiejszej XXIX sesji Rady Gminy Złotoryja Wójt Gminy uzyskał absolutorium oraz wotum zaufania.
To ważne wyróżnienie i potwierdzenie, że nasza gmina rozwija się w dobrym kierunku. Dziękujemy Radnym za okazane zaufanie, a wszystkim mieszkańcom za codzienne wsparcie i współpracę.
To nasz wspólny sukces!
Działamy dalej dla dobra całej Gminy Złotoryja!

Informacja o pracach komisji stałych Rady Gminy - czerwiec 2026r.
- Szczegóły
1. Posiedzenie Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej odbędzie się 23.06.2026r. o godz. 10.30.
Porządek posiedzenia:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności posiedzenia.
2. Opracowanie planu pracy komisji na II półrocze 2026r.
3. Sprawy różne.
4. Zamknięcie posiedzenia.
2. Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Zdrowia, Opieki Społecznej i Do Spraw Rodziny odbędzie się 23.06.2026r. o godz. 10.00.
Porządek posiedzenia:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności posiedzenia.
2. Spotkanie z P. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokitnicy.
3. Opracowanie planu pracy komisji na II półrocze 2026r.
4. Sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za 2025r.
5. Organizacja wypoczynku letniego w 2026r.
6. Sprawy różne.
7. Zamknięcie posiedzenia.
3. Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów oraz Działalności Gospodarczej, Budownictwa i Spraw Mieszkaniowych odbędzie się 23.06.2026r. o godz. 11.00.
Porządek posiedzenia:
1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności posiedzenia.
2. Rozpatrzenie raportu o stanie gminy za 2025r oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2025r.
3. Opracowanie planu pracy komisji na II półrocze 2026r.
4. Zamknięcie posiedzenia.
Sesja w czerwcu
- Szczegóły
Z A W I A D O M I E N I E Zawiadamia się, że w dniu 24 czerwca 2026r. o godz. 10.00 w sali narad (poddasze) odbędzie się XXIX Sesja Rady Gminy Złotoryja.
Porządek obrad sesji obejmuje:
Informacja
- Szczegóły
Spoczywaj w pokoju.
Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w ostatnim pożegnaniu, zapraszamy do udziału w uroczystości pogrzebowej, która odbędzie sie w 18.06.2026r. w kościele św. Mikołaja w Złotoryi o godz. 14:00.












