- Powiatowy Konkurs na Prezentację Książki,
- Powiatowy Konkurs Recytatorski „Pegazik”,
- Powiatowy Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna”.
I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim ”Pegazik” zapewniło Gabrysi udział w finale wojewódzkim XVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Kłodzku, gdzie została wyróżniona. - Powiatowy Konkurs „Ojczyzna Polszczyzna”.
Natomiast zwycięstwo w Powiatowym Konkursie „Ojczyzna –Polszczyzna” zagwarantowało jej, jako jedynej z powiatu złotoryjskiego, uczestnictwo w Ogólnopolskim Finale Konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”, który odbył się pod koniec maja we Wrocławiu, gdzie spotkała się utalentowana młodzież z całej Polski. Tam uczennica zdobyła wyróżnienie.
Oto jej wspomnienia po finale konkursu „Ojczyzna Polszczyzna”:
24.05.2012 r. wraz z moją polonistką p.J.Irchą pojechałam do Wrocławia na ogólnopolski konkurs „Ojczyzna Polszczyzna”. Konkurs miał dwa etapy: pierwszy – pisemny, drugi – ustny. Odbywał się w ciągu dwóch dni.
Jechałam tam z bardzo pozytywnym nastawieniem. Chciałam poznać nowych ludzi i po prostu dobrze się bawić. Tak też się stało.
Już pierwszego dnia podczas zajęć integracyjnych bardzo zżyłam się z innymi uczestnikami. Zaczęliśmy tworzyć sympatyczną grupę. Nie odczuwało się atmosfery rywalizacji.
Gospodarze konkursu przygotowali dla nas niezwykle atrakcyjne zajęcia. W większości były to warsztaty aktorskie. Zawsze marzyłam, żeby wziąć udział w takich zajęciach prowadzonych przez profesjonalistów, dlatego też byłam bardzo zadowolona i szczęśliwa, że mogłam w nich uczestniczyć. Nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy, np. jak poprzez odpowiednią intonację i modulację głosu za pomocą zaledwie dwóch słów opowiedzieć bajkę lub jak wielką rolę odgrywa mowa ciała w kontaktach między ludźmi. Udoskonaliłam swoje umiejętności w zakresie konstruowania opowiadań ustnych i pisemnych. Wiem, że na początku należy zainteresować słuchaczy swoją opowieścią, podtrzymać to zainteresowanie i zastosować odpowiednią puentę na końcu.
W piątek nadszedł czas na pierwszą część konkursu, czyli egzamin pisemny. Bardzo się go obawiałam, ponieważ nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Jednak kiedy usiadłam w ławce i zobaczyłam zadania, wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Po napisaniu testu wraz ze wszystkimi uczestnikami dzieliliśmy się wrażeniami dotyczącymi trudności zadań. Wieczorem wzięliśmy udział w długo przez nas oczekiwanym spotkaniu z prof. J.Miodkiem To było cudowne uczucie móc przebywać z Panem Profesorem w jednym pomieszczeniu i słuchać jak pięknie opowiada o języku polskim. Po wykładzie, który moim zdaniem trwał zdecydowanie za krótko, otrzymaliśmy od niego kilka wskazówek dotyczących ustnego opowiadania, jakie czekało nas następnego dnia.
W sobotę już od wczesnego rana towarzyszył mi ogromny stres związany z wygłaszaniem opowiadania przed komisją i wszystkimi zebranymi . Do sali przesłuchań weszłam jako trzecia, a serce waliło mi jak oszalałe z emocji. Po przedstawieniu się jurorom nie zwlekałam zbyt długo i zaczęłam opowiadać na temat, który wylosowałam. Bardzo chciałam zrobić dobre wrażenie na zebranych w sali. Myślę, że mi się udało, bo tuż po występie otrzymałam brawa i gratulacje. Byłam z siebie zadowolona. Nareszcie wszystkie negatywne emocje opadły! Powróciły jedynie na chwilę podczas ogłaszania wyników. Kiedy usłyszałam swoje nazwisko jako osoby wyróżnionej w konkursie, byłam naprawdę szczęśliwa.
Po południu 26.05.2012 r. nadszedł czas rozstania. W pociągu z wielkim sentymentem wspominałam te 3 dni spędzone wśród cudownych ludzi i we wspaniałej atmosferze. Myślę, że takie konkursy to niezwykłe i piękne doświadczenie, które na zawsze pozostaje w pamięci.
Sukcesem zakończył się także udział ucznia klasy IV Radosława Skuchy w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który zajął II miejsce, przegrywając zaledwie 0,5 pkt z najlepszą w tym konkursie uczennicą ze Złotoryi.