Konkurs „Działaj Lokalnie” 2013
Stowarzyszenie Kaczawskie z dniem 2 kwietnia 2013 ogłasza nabór wniosków do Programu „Działaj Lokalnie” na terenie Partnerstwa Kaczawskiego.
W VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Konkurs jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.
Do składania wniosków zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu gmin: Bolków, Jawor, Jeżów Sudecki, Krotoszyce, Męcinka, Mściwojów, Świerzawa, Paszowice, Pielgrzymka, Wojcieszów, Wądroże Wielkie, Zagrodno i Złotoryja- miasto oraz Złotoryja - gmina wiejska, które planują prowadzić działania na obszarze jednej z wymienionych gmin.
Założenia i cele konkursu oraz wszystkie niezbędne wytyczne, z którymi należy się zapoznać przed złożeniem wniosku o dotację znajdują się w Regulaminie konkursu, który jest do pobrania poniżej.
Harmonogram konkursu:
►  do 6 maja 2013 - przyjmowanie wniosków
►  do końca maja 2013 - rozstrzygnięcie konkursu
►  od 1 czerwca 2013 do 28 lutego 2014 - realizacja projektów
Szkolenia:
W najbliższym czasie Stowarzyszenie Kaczawskie przeprowadzi spotkania szkoleniowe dla organizacji oraz grup nieformalnych z terenu Partnerstwa Kaczawskiego zainteresowanych złożeniem wniosku o dotację w ramach Programu „Działaj Lokalnie”.
W programie szkolenia: zaprezentowanie najnowszych informacji dotyczących Programu „Działaj Lokalnie”, jak budować projekt, przygotowanie wniosku o dotację, przykłady i źródła ciekawych pomysłów na pobudzenie aktywności lokalnej.
Terminy i miejsca najbliższych szkoleń z Działaj Lokalnie w 2013 roku:
Mściwojów – 15.04.2013 (poniedziałek) godzina 10.00, w Urzędzie Gminy w Mściwojowie (sala narad).
Bolków – 16.04.2013 (wtorek) godzina 10.00. w Urzędzie Miasta w Bolkowie (ul. Rynek 1).
Złotoryja – 17.04.2013 (środa) godzina 10.00. w Urzędzie Miasta w Złotoryi (Plac Orląt Lwowskich 1).
Szkolenia skierowane są do: organizacji pozarządowych, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich, grup nieformalnych, sołectw oraz pracowników urzędów.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o e-mailowe lub telefoniczne potwierdzenie swojej obecności bezpośrednio u koordynatora
Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać w siedzibie Stowarzyszenia Kaczawskiego oraz u koordynatora programu Pana Łukasza Żubera.
Stowarzyszenie Kaczawskie
59-407 Mściwojów 45a
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Łukasz Żuber tel. 603 335 453
Pozostałe informacje na stronie www.partnerstwokaczawskie.pl
„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Kaczawskie przy wsparciu lokalnych partnerów.

Regulamin konkursu
Wniosek