nagłówek szosa

Złota Wstęga Kaczawy wokół Złotoryi. Kolejna edycja cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk.
Nie zapominamy oczywiście o szosowych zmaganiach w największym polskim kolarskim cyklu dla amatorów – już w najbliższą sobotę czekają nas zmagania na trasie wokół Złotoryi, czyli w Krainie Wygasłych Wulkanów. Po Ślężańskim Mnichu i Szosowym Klasyku w Miękini nadeszła pora na długo wyczekiwaną Złotą Wstęgę Kaczawy, czyli wyścig aspirujący do najpiękniejszej trasy w całym cyklu.
Start na złotoryjskim Rynku o godzinie 11:00.
Rejestracja zawodników: https://viadolnyslask.pl/rejestracja/
Dwa pierwsze starty to wyjazd na trasę zawodników z grup PRO i SPORT.
Plan i harmonogram startów kolejnych grup dostępny jest na stronie wyścigu: https://szosowyklasyk.pl/zlotoryja/program-imprezy/
Biuro zawodów i lokalizacja startu oraz mety: https://szosowyklasyk.pl/zlotoryja/

Tym razem, w odróżnieniu od poprzedniej edycji VeloBank Via Dolny Śląsk, trasa przebiegać będzie na jednej dużej pętli, ze startem i metą na złotoryjskim rynku. Po starcie wszystkich sektorów, ok. godziny 11:20 odbędą się również wyścigi dla dzieci, czyli Mała Wstęga Kaczawy. Udział w nich jest bezpłatny, a zapisy będą możliwe na miejscu od godziny 8:00 rano.
Zawodnicy i uczestnicy Złotej Wstęgi Kaczawy pojadą trasą przez Nowy Kościół, Sędziszową i Świerzawę, a grupa PRO/SPORT skręci tam jeszcze w stronę Lubiechowej, Janówka oraz Rząśnika. Trasy ponownie się połączą u podnóża Wzgórz Sokołowskich, a potem przez Sokołowiec, Proboszczów, Pielgrzymkę, Wojcieszyn, Uniejowice, Zagrodno i Nową Wieś Złotoryjską zawodnicy i zawodniczki rozpoczną podjazd do mety.
Trasa w dłuższym wariancie (SPORT i PRO) ma 75 km i przewyższenie sięgające 800 m, a najdłuższy i najtrudniejszy podjazd czeka na dwudziestym kilometrze.
Profil wysokościowy trasy dla kobiet oraz zawodników startujących w grupach ADVENTURE, HOBBY i FUN 60+ pokazuje sumę przewyższeń oscylującą w granicach 430 m, a do przejechania będzie tam dystans 54 km.
Złota Wstęga Kaczawy będzie nie tylko kolejną edycją cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk, ale również pierwszym wyścigiem Kolarskiego Weekendu w Złotoryi i Gminie Złotoryja – dzień później, w niedzielę wystartuje tu również następna w kolejności edycja cyklu Bike Maraton.
Więcej o wydarzeniach Kolarskiego Weekendu w Krainie Wygasłych Wulkanów: https://szosowyklasyk.pl/

https://viadolnyslask.pl/

https://bikemaraton.com.pl/

Informacje:
Trasa
Profil długi
Profil krótki
Utrudnienia w ruchu